ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

ДЗ «Вузлова лікарня ст. Харків СТГО «Південна залізниця»

ДЗ «Вузлова лікарня ст. Харків СТГО «Південна залізниця» один із перших і найстаріших лікувально-профілактичних закладів на Південній залізниці і в 2010 році повинна б відзначати свій 100 річний ювілей, але дата заснування не підтверджена архівними документами.

В 1910 році у зв’язку з розвитком промисловості і транспорту, станція Основа стала однією із самих великих станцій не тільки в Україні, а й в колишньому Радянському Союзі,  тому виникла необхідність в організації медичної допомоги проживаючим і працюючим залізничникам на цій станції.

Так була побудована лікарня на 50 ліжок, де надавалась медична допомога робітникам та службовцям залізниці.

Лікарня розташовувалася в будинку побудованому у 1910 році по вул. Привокзальній, на цей час стоматологічне відділення на 20 ліжок, на теперішній час вул. Привокзальна, 13.

У результаті реорганізацій за останні роки лікарня має:

  • Поліклініка – 750 відвідувань;
  • Денний стаціонар соматичного профілю – терапія 30 ліжок;
  • Денний стаціонар хірургічного профілю – ЛОР 10 ліжок;
  • Стаціонар – стоматологічне відділення 20 ліжок.

Направлення діяльності стоматологічного відділення – щелепно-лицьова хірургія. Відділення оснащено сучасним обладнання, що дозволяє використовувати нові технології та матеріали при наданні широкого спектру стоматологічних послуг. У відділенні стоматологічні кабінети, в яких виконується художня реставрація зубів з використанням матеріалів ведучих фірм світу.

Також у відділенні використовується комп’ютерна рентгендіагностика стоматологічних захворювань. Відділення має кваліфіковану анестезіологічну бригаду та матеріальну базу для проведення загального наркозу при оперативних втручаннях. В відділенні можливо лікування дорослих та дітей під наркозом з наступним доглядом спеціалізованим черговим персоналом.